Miks valida Lenovo ThinkPad

Mida ütleb sinu sülearvuti sinu kohta? Enesekindel. Innovatiivne. Leidlik. Usaldusväärne. Äriinimestel, professionaalidel ja ettevõtjatel on ThinkPad sülearvuti, mis sobib hästi ärimaailma. Sinu arvuti peaks peegeldama sinu isiksust.

Kindel, kiire ja usaldusväärne tehasegarantii – Te ei pea muretsema kohalike firmade pankrotistumise pärast. Teie garantii kehtib alati. Lisaks on ThinkPad sülearvutitel minimalistliku disainiga korpus, mis näeb ka mitme aasta pärast välja nagu uus.

Töökindlus, stabiilsus ja vastupidavus on ThinkPad sülearvutite sünonüümiks. Seetõttu kasutatakse mitmetes suurfirmades ja projektides ainult ThinkPad sülearvuteid. Lenovo teenindust peetakse üheks parimaks ja Lenovo on keskkonnasõbralik elektroonikatööstuse ettevõte.


Suurem osa liidesed on paigutatud loogiliselt ja on mugavad praktiliseks kasutamiseks. ThinkPad arvutid on tehtud väga kergeks võrreldes teiste sama suurte sülearvutitega. Näiteks suvaline 14″ sülearvuti kaalub tavaliselt 2kg, kuid võrdluseks Lenovo toodetud arvuti kaalub kõigest veidi üle 1kg (X1 Carbon 1.09kg) – juba see on märk heast inseneritööst. Märkimisväärsed on ka arvutite üleni vasest jahutussüsteemid, mille tõttu on arvutite temperatuur madal ja müra olematu. Korralik sülearvuti ei kuumene üle isegi voodi või diivani peal kasutades.

Äriklassi arvutid on läbinud koormustesti, mille jooksul testitakse hingede vastupidamist sülearvutit mitu tuhat korda avades. ThinkPad sülearvutite valmistamisel kasutatakse vastupidavaid materjale nagu magneesiumi ja selle sulameid ning süsinikkiu ja klaaskiuga tugevdatud hübriid plastikut, mis tagavad selle, et ka paari aasta pärast näeb arvuti välja nagu uus. Samu materjale kasutatakse ka F1 autodes ja lennukiehituses. Tavalised sülearvutid on tehtud odavast plastikust, mis on juba mõne kuu pärast kriime ja mõrasid täis.


ThinkPad sülearvutitel on väga mugav klaviatuur, mis seljatab ka enamuse lauaarvutite klaviatuure. Klaviatuuri keskel on trackpoint, mille praktilisuses võib esialgu kahtlusi tekkida, ent peale lühiajalist kasutust ei kujuta klaviatuuri ilma trackpointita ettegi. Klaviatuur ise on vaikne, ei vetru ja nuppudelt ei kulu kirjad maha. Juhul, kui klaviatuurile satub vedelikku, juhitakse see sülearvuti alt välja. Tänu sellele on mõnegi kasutaja arvuti töökorda jäänud peale väikest uputust.

ThinkPad sülearvutite akudes kasutatakse vaid kvaliteetseid Panasonic, Sanyo või Sony elemente. Tänu sellele ei pea akut vahetama iga aasta nagu seda peab odavate akude puhul, vaid aku peab ka 3 aasta möödudes 75% oma algsest mahutavusest. Juba uuena annavad akud reaalselt üle kahe korra rohkem tööaega võrreldes suurema osa teiste sülearvutitega. Akud peavad statistikat, mille abil näeb mitu laadimistsüklit on tehtud ja kui palju on algsest mahutavusest säilinud. Kasutajal on võimalik aku eluea pikendamiseks muuta laadimise alustamise ja lõpetamise protsenti. Uue aku peale tasub mõelda siis, kui algsest mahutavusest on alla 60% alles jäänud, üldjuhul peale 600 laadimistsükli möödumist. Kindlasti tuleks kasutada ainult originaalseid akusid ja laadijaid.

Lenovo on üks suurimaid arvutite tootjaid maailmas ja suurim Hiinas. Lenovo on asutatud 1984 ja oli esialgselt tuntud Legend Grupina. Lenovo tuleneb sõnadest “legend” ja “novo”, mis tähendab ladina keeles uut. Seega, kui me räägime Lenovo sülearvutitest, tähendab see tegelikult “legendaarsed uued arvutid”.

ThinkPad militaartestid


ThinkPadid on teada tuntud oma vastupidavuse poolest. Nad ei ole mõeldud ainult vastupidama militaarstandardile Mil-SPEC 810G või 810H, see on kõigest alles algus ThinkPadide pikale teekonnale vastupidavuses, töökindluses ja nende kestmises. Valitud ThinkPadi mudelid, sealhulgas kõik X, T ja P seeria mudelid, on läbinud järgnevad katsetused:

NIISKUS 91 – 98%

Kannatab 91-98% õhuniiskust 20°C kuni 60°C juures

MADAL TEMPERATUUR -20°C

Külmutamine -20°C juures üle 72 tunni

KÕRGE TEMPERATUUR 30°-60°C

+30°C kuni +60°C üle 7 x 24 tunniseid tsükleid

LIIVA TEST x6 TUNNI TSÜKLITENA

Kannatab 0.105 mm suurust liivatolmu 6 tunniste tsüklitena

KÕRGE VIBRATSIOONI ERINEVAD KATSETUSED

Erinevad katsetused arvuti töötamise ajal ja väljas olekus

PÕRUTUS x18 KORDA

Suur kiirendus ja korduvad põrutused üle 18 korra

KÕRGUS 4500m

Koormustest 4500m kõrgusel merepinnast

TEMPERATUURI
TUNDLIKKUS -20° – +60°C

Temperatuuri kõikumine 20°C ja +60°C vahel üle 3 korra 2 tunniste tsüklitena

PÄIKESE KIIRGUS 3 x 24 TUNDI

Tehis UV kiirgus üle 3 x 24 tunni tsükli

HALLITUS 28 PÄEVA

28 päeva enamlevinud hallitustega